Jachtklub Stoczni Gdańskiej
[]
 o klubie

 przystań klubu

   lokalizacja

   rejsy

 album klubowy
 linki

-
Zarząd jachtklubu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy dokonali odpisu 1% podatku na rzecz klubowej działalności pożytku publicznego.
Komandor Jachtklubu

1%



współpraca:

Puchar Bałtyku Południowego
Kaliningradzki Regionalny Jachtklub
Gdanska Federacja Zeglarska
sailbook.pl
Przystań Jachtowa Marina - Gdańsk




Eljacht Cup 2015

Witamy na stronie regat EljachtCup 2015

Eljacht cup
Data zamieszczenia: 07.06.2015 21:50
Eljacht Cup 2015 - komunikat końcowy i wyniki oficjalne

    Czas, który upłynął od terminu zakończenia regat do chwili obecnej, w której Organizator uzyskał pewność, że wyniki regat Eljacht Cup 2015 są rzeczywistym odzwierciedleniem rywalizacji mającej miejsce w realnym czasie, został poświęcony na kolejne próby uzyskania od zespołu sędziowskiego prawidłowo policzonych rezultatów. Próby te nie zostały uwieńczone powodzeniem, a obecnie prezentowane wyniki zostały sporządzone przez Organizatora w oparciu o dostępne materiały źródłowe. Jednakże nie tylko ten element obowiązków sędziowskich wpłynął na zaistniałe opóźnienie. Organizator poddał wnikliwej analizie wszelkie aspekty sędziowskiej działalności, a w szczególności przebieg wyścigu II regat Eljacht Cup będącego jednocześnie odrębnym wyścigiem o Puchar Dwóch Komandorów. Start z wiatrem do tego wyścigu oraz skrócenie wyścigu ze zmianą trasy to najpoważniejsze uchybienia.

    Z uwagi na brak racjonalnego wytłumaczenia przesłanek kierujących sędzią w zakresie odejmowanych decyzji, Organizator rozważał m.in. unieważnienie wyścigu. Biorąc jednak pod uwagę wysiłek i zaangażowanie załóg w tym liczącym 20,5 Nm wyścigu, postanowiono uznać ów wyścig za ważny, pomimo braku całkowitej pewności o równości szans w odniesieniu do wszystkich załóg. Organizator wybrał mniejsze zło mając na względzie dobro większości uczestników. Zdarzenia dotyczące II wyścigu w połączeniu z nieudolnym obliczaniem wyników są podstawą do negatywnego opiniowania całości regat, co wydaje się być słuszne jedynie częściowo. Nie można pominąć faktu, iż mimo niełatwych warunków wietrznych rozegrano w przewidzianym terminie wszystkie cztery zaplanowane wyścigi, a Organizator i sponsor tytularny dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć uczestnikom warunki do odbycia zaplanowanej rywalizacji.

   Organizator przeprasza uczestników, a w szczególności pretendujących do czołowych lokat, za opóźnienie w ogłoszeniu prawidłowych wyników i pragnie zapewnić, że dołoży starań, aby zrekompensować im straty prestiżowe wynikające z pomyłek sędziowskich. Zapewniamy Piotra Adamowicza, podwójnego zwycięzcę Eljacht Cup 2015, że dokonane detronizacje były nie zamierzone, a chwała zwycięzcy zostanie przywrócona w sposób należny.











Wyniki - grupa ORC









Gdańsk, 20-21 czerwca 2015



wyscig1 wyscig2 wyscig 3 wyscig 4






Inshore Offshore start 10:00:00     12:10:00
start 10:00:00   start 12:13:00  

lp Nazwisko Imię nazwa jachtu nr na żaglu PLD PLT PLD PLT meta 1 CT 1 p1 meta 2 CT 2 p2 meta 3 CT 3 p3 meta 4 CT 4 p4 pkty M-ce
1 Adamowicz Piotr Neoprofil POL 9668 233,5 0,734 77,1 0,682 11:08:32 2411 4 17:46:01 12169 5 11:20:40 2432 1 13:09:20 1921 1 6 1
2 Ginter Eugeniusz Vihuela POL2180 239,8 0,965 79,3 0,887 11:06:38 3235 12 16:04:30 10854 1 11:07:20 2748 3 12:58:50 2078 6 10 2
3 Konnak Tomasz Czarodziejka POL 9658 185,7 0,676 128,7 0,723 11:10:20 2370 3 18:23:51 13579 7 11:27:49 2670 2 13:14:35 2052 5 10 3
4 Bałabuch Krzysztof Albacora POL 887 103,0 0,563 66,7 0,633 11:10:42 2120 1 19:10:31 14604 8 11:40:45 2909 6 13:23:40 2140 9 15 4
5 Chabowski Jacek Polled 2 POL-12262 122,5 0,679 78,1 0,739 11:08:24 2468 6 17:45:46 13287 6 11:27:40 2984 10 13:09:31 2008 3 15 5
6 Paul Krzysztof Duży Ptak POL - 5215 326,3 1,018 151,4 0,928 11:06:40 3224 11 16:28:46 11304 2 11:11:26 2797 4 13:01:12 2161 10 16 6
7 Maćkowiak Mariusz Aquarella POL6557 162,7 0,801 70,7 0,821 11:06:45 2785 10 16:29:22 11327 3 11:17:00 2920 7 13:04:45 2097 8 18 7
8 Muleris Mausha Wera 54 154,5 0,671 110,1 0,729 11:07:56 2333 2 18:59:11 15641 10 11:34:00 3043 12 13:14:02 2086 7 19 8
9 Błoński Marek Major POL 5194 207,8 0,766 83,5 0,740 11:06:50 2531 8 17:17:32 11943 4 11:26:30 2978 9 13:12:27 2234 12 21 9
10 Drzymalski Ryszard Konsal POL 4070 126,7 0,597 79,8 0,654 11:26:45 2778 9 19:40:34 16044 11 11:41:00 3010 11 13:15:40 1941 2 22 10
11 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed POL14000 119,1 0,683 85,1 0,762 11:07:55 2474 7 DNF   19 11:23:45 2860 5 13:15:25 2272 13 25 11
12 Gnyszka Jacek Stoczniowiec 80 PZ-280 95,5 0,508 55,7 0,555 11:54:55 3254 13 20:24:35 15328 9 11:51:10 2930 8 13:35:10 2275 14 30 12
13 Jankowski Jerzy Eljacht POL213 95,2 0,655 66,0 0,742 11:08:40 2451 5 18:59:48 16891 16 11:37:35 3378 15 13:14:45 2198 11 31 13
14 Washchuk Aleksandr Nevo RUS 1558 140,2 0,625 91,2 0,681 DNS   19 19:41:39 16585 15 11:43:12 3197 13 13:16:22 2040 4 32 14
15 Gorlach Aleksandr Mur Mur bn 68,6 0,609 47,3 0,703 DNS   19 19:04:39 16520 14 11:44:07 3475 16 13:21:20 2332 15 45 15
16 Voronin Vitaly Ocean bn 93,9 0,587 47,7 0,641 11:48:55 3592 14 19:43:14 16454 13 DNS   19 DNS   19 46 16
17 Turkowski Marek Elessar POL 12142 126,7 0,633 76,6 0,694 RET   19 20:03:30 18146 17 11:41:30 3247 14 13:24:00 2393 16 47 17
18 Amelichev Sergey Lilu - 105,4 0,668 61,2 0,741 DNS   19 18:43:05 16222 12 DNS   19 DNS   19 50 18

nieklasyfikowany





1-Nm 2,6
2-Nm 20,5
3-Nm 4,8
4-Nm 2,4



Kresło Robert Oiler-PL   178,0 0,883     11:06:55 3082   16:50:29 13595   11:14:45 3106   13:05:50 2372











Wyniki - grupa KWR






Gdańsk, 20-21 czerwca 2015

wyscig1 wyscig 2 wyscig 3 wyscig 4







start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00  

Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu kwr meta CT1 p1 meta CT2 p2 meta CT3 p3 meta CT4 p4 pkty M-ce
1 Adamowicz Piotr Neoprofil POL 9668 1,3042 11:08:32 1:29:23 3 17:46:01 07:18:14 3 11:20:40 01:45:12 1 13:09:20 01:13:28 2 6 1
2 Paul Krzysztof Duży Ptak POL - 5215 1,5679 11:06:40 1:44:32 12 16:28:46 06:45:43 2 11:11:26 01:52:00 2 13:01:12 01:15:34 3 7 2
3 Soshkin Valeriy Yulia RUS 240 1,3145 11:07:56 1:29:18 2 18:23:52 08:11:27 8 11:28:30 01:56:20 5 13:07:30 01:11:38 1 8 3
4 Konnak Tomasz Czarodziejka POL 9658 1,2956 11:10:20 1:31:07 5 18:23:51 08:04:22 7 11:27:49 01:53:47 4 13:14:45 01:20:00 8 16 4
5 Maćkowiak Mariusz Aquarella POL6557 1,5500 11:06:38 1:43:17 11 16:29:22 06:42:01 1 11:17:00 01:59:21 7 13:04:45 01:20:13 9 17 5
6 Muleris Mausha Wera 54 1,2626 11:40:08 2:06:26 15 18:59:11 08:36:38 9 11:34:00 01:58:41 6 13:14:02 01:17:04 4 19 6
7 Trzciński  Łukasz GoodSpeed POL14000 1,3509 11:07:55 1:31:45 6 DNF   24 11:23:45 01:53:08 3 13:15:25 01:24:19 11 20 7
8 Chabowski Jacek Polled 2 POL-12262 1,4114 11:08:24 1:36:32 9 17:45:46 07:53:54 6 11:27:40 02:03:44 8 13:09:21 01:19:32 6 20 8
9 Bałabuch Krzysztof Albacora POL 887 1,2497 11:10:42 1:28:21 1 19:10:31 08:45:31 10 11:40:45 02:05:54 10 13:23:40 01:28:19 13 21 9
10 Trzpis Mieczysław Lotis POL 2177 1,2465 11:11:59 1:29:44 4 19:25:40 09:03:04 13 11:40:25 02:05:10 9 13:25:05 01:29:51 16 26 10
11 Błoński Marek Major POL 5194 1,4705 11:06:50 1:38:17 10 17:17:32 07:32:14 4 11:26:30 02:07:12 12 13:12:27 01:27:25 12 26 11
12 Drzymalski Ryszard Konsal POL 4070 1,2585 11:26:45 1:49:10 13 19:40:34 09:27:02 17 11:41:00 02:07:07 11 13:15:40 01:18:52 5 29 12
13 Jankowski Jerzy Eljacht POL213 1,3626 11:08:40 1:33:34 7 18:59:48 09:18:24 16 11:37:35 02:12:58 16 13:14:45 01:24:08 10 33 13
14 Lupiejko Władimir Kenguru RUS 74 1,3667 11:08:45 1:33:58 8 17:43:46 07:36:10 5 DNS   24 DNS   24 37 14
15 Washchuk Aleksandr Nevo RUS 1558 1,2571 DNS   24 19:41:39 09:27:46 18 11:43:12 02:09:44 15 13:16:22 01:19:39 7 40 15
16 Kozarzewski Jan Sea Bee 7186 Y 1,2669 11:38:00 2:04:09 14 19:22:44 09:08:14 15 11:45:10 02:13:14 17 13:26:15 01:32:48 17 46 16
17 Gorlach Aleksandr Mur Mur bn 1,3105 DNS   24 19:04:39 09:03:24 14 11:44:07 02:16:27 18 13:21:20 01:29:33 15 47 17
18 Turkowski Marek Elessar POL 12142 1,2595 RET   24 20:03:30 09:56:22 21 11:41:30 02:07:50 13 13:24:00 01:29:25 14 48 18
19 Gnyszka Jacek Stoczniowiec 80 PZ-280 1,1613 11:54:55 2:13:27 16 20:24:35 09:34:22 19 11:51:10 02:09:06 14 13:35:10 01:35:25 18 48 19
20 Amelichev Sergey Lilu - 1,3527 DNS   24 18:43:05 08:51:43 11 DNS   24 DNS   24 59 20
21 Saranevich Aleksandr Odissey RUS 167 1,3750 DNS   24 18:39:09 08:55:05 12 DNS   24 DNS   24 60 21
22 Voronin Vitaly Ocean bn 1,2989 11:51:50 2:25:16 17 19:43:14 09:48:42 20 DNS   24 DNS   24 61 22
23 Załucki Andrzej Urwis GZ 0146 1,1883 DNF   24 DNS   24 11:58:00 02:20:13 19 14:00:00 02:07:09 19 62 23

Wyniki - grupa OPEN


Gdańsk, 20-21 czerwca 2015

wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4

Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu
meta p1 meta p2 meta p3 meta p4 pkty m-ce
1 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 OPEN 11:03:00 1 16:03:02 1 11:04:50 2 13:03:55 1 3 1
2 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA OPEN 11:07:25 2 16:29:37 2 11:13:47 1 13:04:35 2 5 2
3 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru OPEN 11:07:45 3 18:23:51 3 11:28:30 3 13:09:21 3 9 3
4 Stawski Łukasz Gringo brak OPEN 11:26:50 4 19:28:16 5 11:43:06 4 13:27:38 5 13 4
5 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 OPEN 11:38:00 5 19:54:02 6 11:51:50 5 13:23:35 4 14 5
6 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 OPEN 11:40:35 6 19:22:35 4 DNS 8 DNS 8 18 6
7 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 OPEN 11:53:00 7 RET 8 DNS 8 DNS 8 23 7
Data zamieszczenia: 01.07.2015 17:33
Wyniki ELJACHT CUP 2015 – komunikat

Wobec zasadnego kwestionowania przez uczestników Eljacht Cup 2015 wyników grupy ORC oraz stwierdzenia nieprawidłowości w przeprowadzeniu drugiego wyścigu regat, Organizator regat informuje, że postanowił prolongować termin oficjalnego ogłoszenia wyników grupy ORC do czasu szczegółowego rozpatrzenia wszelkich okoliczności mogących mieć wpływ na zaistniałe nieprawidłowości. Oficjalnego stanowiska Organizatora w tej sprawie należy oczekiwać w terminie do 3 lipca br.

Data zamieszczenia: 26.06.2015 11:42
Eljacht Cup 2015 - wyniki oficjalne

klasyfikacja ORC
























wyscig1 wyścig 2 wyscig 3 wyscig 4







start 10:00:00   start 12:10:00 start 10:00:00   start 12:13:00  

lp Nazwisko Imię nazwa jachtu [PLD inshore] [PLT inshore]  meta 1 CT 1 p1 [PLD offshore]  [PLT offshore]  meta 2 CT 2 p2 meta 3 CT 3 p3 meta 4 CT 4 p4 pkty M-ce
1 Adamowicz Piotr Neoprofil 233,5 0,734 11:08:32 2411 4 77,1 0,682 17:46:01 12169 5 11:20:40 2432 1 13:09:20 1921 1 6 1
2 Ginter Eugeniusz Vihuela 239,8 0,965 11:06:38 3235 12 79,3 0,887 16:04:30 10854 1 11:07:20 2748 3 12:58:50 2078 6 10 3
3 Konnak Tomasz Czarodziejka 185,7 0,676 11:10:20 2370 3 128,7 0,723 18:23:51 13579 7 11:27:49 2670 2 13:14:35 2052 5 10 2
4 Bałabuch Krzysztof Albacora 103,0 0,563 11:10:42 2120 1 66,6 0,633 19:10:31 14606 8 11:40:45 2909 6 13:23:40 2140 9 15 4
5 Chabowski Jacek Polled 2 122,5 0,679 11:08:24 2468 6 78,1 0,739 17:45:46 13287 6 11:27:40 2984 9 13:09:31 2008 3 15 5
6 Paul Krzysztof Duży Ptak 326,3 1,018 11:06:40 3224 11 151,4 0,928 16:28:46 11304 2 11:11:26 2797 4 13:01:12 2161 10 16 6
7 Muleris Mausha Wera 154,5 0,671 11:07:56 2333 2 110,1 0,729 18:59:11 15641 9 11:34:00 3043 11 13:14:02 2086 7 18 7
8 Maćkowiak Mariusz Aquarella 164,2 0,803 11:06:45 2789 10 71,4 0,822 16:29:22 11328 3 11:17:00 2922 7 13:04:45 2099 8 18 8
9 Błoński Marek Major 207,8 0,766 11:06:50 2531 8 83,5 0,74 17:17:32 11943 4 11:26:30 2978 8 13:12:27 2234 12 20 9
10 Drzymalski Ryszard KONSAL 126,7 0,597 11:26:45 2778 9 79,8 0,654 19:40:34 16044 10 11:41:00 3010 10 13:15:40 1941 2 21 10
11 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed 119,1 0,683 11:07:55 2474 7 85,1 0,762 DNF   17 11:23:45 2860 5 13:15:25 2272 13 25 11
12 Washchuk Aleksandr Nevo 140,2 0,625 DNS   17 91,2 0,681 19:41:39 16585 13 11:43:12 3197 12 13:16:22 2040 4 29 12
13 Jankowski Jerzy Eljacht 95,2 0,655 11:08:40 2451 5 66 0,742 18:59:48 16891 14 11:37:35 3378 14 13:14:45 2198 11 30 13
14 Gorlach Aleksandr Mur Mur 68,6 0,609 DNS   17 47,3 0,703 19:04:39 16520 12 11:44:07 3475 15 13:21:20 2332 14 41 14
15 Turkowski Marek Elessar 126,7 0,633 RET   17 76,6 0,694 20:03:30 18146 15 11:41:30 3247 13 13:24:00 2393 15 43 15
16 Amelichev Sergey Lilu 105,4 0,668 DNS   17 61,2 0,741 18:43:05 16222 11 DNS   17 DNS   17 45 16

Kresło Robert Oiler-PL 178,0 0,883 11:06:55 3082
111,8 0,944 16:50:29 13595
11:14:45 3106
13:05:50 2372








1-Nm 2,6


2-Nm 20,5
3-Nm 4,8
4-Nm 2,4

























Komisja sędziowska:














funkcja nr licencji/klasa imię i nazwisko














Sędzia Główny 160 / pierwsza Ryszard Rakowski














sędzia- sekretarz KS 632 / państwowa Bogusław Kibort














klasyfikacja KWR

wyscig1 wyscig 2 wyscig 3 wyscig 4






start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00  

Lp skiper nazwa jachtu numer na żaglu kwr meta CT1 p1 meta CT2 p2 meta CT3 p3 meta CT4 p4 pkty M-ce
1 P.Adamowicz NEOPROFIL POL 9668 1,3042 11:08:32 1:29:23 3 17:46:01 07:18:14 3 11:20:40 01:45:12 1 13:09:20 01:13:28 2 6 1
2 K.Paul Duży Ptak POL - 5215 1,5679 11:06:40 1:44:32 12 16:28:46 06:45:43 2 11:11:26 01:52:00 2 13:01:12 01:15:34 3 7 2
3 V.Soskhin Yulia RUS 240 1,3145 11:07:56 1:29:18 2 18:23:52 08:11:27 8 11:28:30 01:56:20 5 13:07:30 01:11:38 1 8 3
4 M.Maćkowiak Aquarella POL6557 1,5500 11:06:38 1:43:17 11 16:29:22 06:42:01 1 11:17:00 01:59:21 7 13:04:45 01:20:13 8 16 4
5 T.Konnak Czarodziejka POL 9658 1,2956 11:10:20 1:31:07 5 18:23:51 08:04:22 7 11:27:49 01:53:47 4 13:14:45 01:20:00 7 16 5
6 M.Muleris Wera 54 1,2626 11:40:08 2:06:26 15 18:59:11 08:36:38 9 11:34:00 01:58:41 6 13:14:02 01:17:04 4 19 6
7 K.Bałabuch Albakora POL 887 1,2497 11:10:42 1:28:21 1 19:10:31 08:45:31 10 11:40:45 02:05:54 9 13:23:40 01:28:19 13 20 7
8 Ł.Trzcinski  GoodSpeed POL14000 1,3509 11:07:55 1:31:45 6 DNF   24 11:23:45 01:53:08 3 13:15:25 01:24:19 11 20 8
9 M.Trzpis Lotis POL 2177 1,2465 11:11:59 1:29:44 4 19:25:40 09:03:04 13 11:40:25 02:05:10 8 13:25:05 01:29:51 16 25 9
10 M.Błoński Major POL 5194 1,4705 11:06:50 1:38:17 9 17:17:32 07:32:14 4 11:26:30 02:07:12 12 13:12:27 01:27:25 12 25 10
11 J.Chabowski POLLED 2 POL-12262 1,4397 11:08:24 1:38:29 10 17:45:46 08:03:24 6 11:27:40 02:06:13 10 13:09:21 01:21:08 9 25 11
12 R.Drzymalski KONSAL POL 4070 1,2585 11:26:45 1:49:10 13 19:40:34 09:27:02 17 11:41:00 02:07:07 11 13:15:40 01:18:52 5 29 12
13 J.Jankowski Eljacht POL213 1,3626 11:08:40 1:33:34 7 18:59:48 09:18:24 16 11:37:35 02:12:58 16 13:14:45 01:24:08 10 33 13
14 W.|Lupiejko Kenguru RUS 74 1,3667 11:08:45 1:33:58 8 17:43:46 07:36:10 5 DNS   24 DNS   24 37 14
15 A.Waschuk NEVO RUS 1558 1,2571 DNS   24 19:41:39 09:27:46 18 11:43:12 02:09:44 15 13:16:22 01:19:39 6 39 15
16 J.Kozarzewski Sea Bee 7186 Y 1,2669 11:38:00 2:04:09 14 19:22:44 09:08:14 15 11:45:10 02:13:14 17 13:26:15 01:32:48 17 46 16
17 A.Gorlach Mur Mur bn 1,3105 DNS   24 19:04:39 09:03:24 14 11:44:07 02:16:27 18 13:21:20 01:29:33 15 47 17
18 J.Gnyszka Stoczniowiec-80 PZ-280 1,1613 11:54:55 2:13:27 16 20:24:35 09:34:22 19 11:51:10 02:09:06 14 13:35:10 01:35:25 18 48 18
19 M.Turkowsji Elessar POL 12142 1,2595 RET   24 20:03:30 09:56:22 21 11:41:30 02:07:50 13 13:24:00 01:29:25 14 48 19
20 S.Amelichev LILU - 1,3527 DNS   24 18:43:05 08:51:43 11 DNS   24 DNS   24 59 20
21 S.Saranevich ODISSEY RUS 167 1,3750 DNS   24 18:39:09 08:55:05 12 DNS   24 DNS   24 60 21
22 V.Voronin Ocean bn 1,2989 11:51:50 2:25:16 17 19:43:14 09:48:42 20 DNS   24 DNS   24 61 22
23 A.Załucki URWIS GZ 0146 1,1883 DNF   23 DNS   23 11:58:00 02:20:13 19 14:00:00 02:07:09 19 61 23


klasyfikacja OPEN 

















wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4

Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu
meta p1 meta p2 meta p3 meta p4 pkty m-ce
1 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 OPEN 11:03:00 1 16:03:02 1 11:04:50 2 13:03:55 1 3 1
2 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA OPEN 11:07:25 2 16:29:37 2 11:13:47 1 13:04:35 2 5 2
3 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru OPEN 11:07:45 3 18:23:51 3 11:28:30 3 13:09:21 3 9 3
4 Stawski Łukasz Gringo brak OPEN 11:26:50 4 19:28:16 5 11:43:06 4 13:27:38 5 13 4
5 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 OPEN 11:38:00 5 19:54:02 6 11:51:50 5 13:23:35 4 14 5
6 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 OPEN 11:40:35 6 19:22:35 4 DNS 8 DNS 8 18 6
7 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 OPEN 11:53:00 7 RET 8 DNS 8 DNS 8 23 7
Data zamieszczenia: 23.06.2015 18:58
Eljacht Cup 2015 - po regatach

          W niedzielę 21 czerwca w godzinach popołudniowych wręczono nagrody załogom zwycięskich jachtów w regatach ELJACHT CUP 2015. Na starcie stanęło 31 jachtów i poza konkurencją s/y „Oiler.pl”, czyli razem 32. Rywalizowano w 3 grupach ORC – 16 jachtów, KWR – 23 jachty i OPEN – 7 jachtów. Jachty posiadające świadectwa zarówno formuły ORC i KWR klasyfikowane zostały w obydwu grupach. Poza jachtami polskimi udział wzięło 9 jachtów pod banderą Federacji Rosji, 2 jachty pod banderą USA i 1 pod banderą Szwecji.

          Dzięki tradycyjnie już sprawnej współpracy pomiędzy Organizatorem – Jachtklubem Stoczni Gdańskiej i sponsorem tytularnym firmą ELJACHT przygotowania do regat przebiegły bez zakłóceń i zaowocowały wsparciem ze strony firm Delphia Yachts, Ocean Sails, Sealight, które udzieliły znaczącego wsparcia materialnego. Patronatem medialnym objęło regaty Radio Gdańsk, a merytorycznym i organizacyjnym Pomorski Związek Żeglarski patronujący wszystkim regatom pomorskim włączonym do kalendarza regat Pucharu Bałtyku Południowego.
         Już na wiele dni przed terminem regat Organizator z niepokojem śledził prognozy pogody, która jak wiadomo potrafi zniweczyć każdy trud organizacyjny, a żeglarski w szczególności. Obawy okazały się być uzasadnione, ale dzięki szczęściu i sporej dozie sędziowskiego ryzyka, wszystkie zaplanowane wyścigi zostały rozegrane w terminie bez konieczności nadmiernego ingerowania w ich przebieg. Największe emocje wyzwolił drugi, sobotni wyścig rozegrany na niezwyczajnie długiej trasie, liczącej po jej skróceniu z powodu słabnącego wiatru - 20,5 Nm. Najszybszy jacht s/y „Błagodarnost’ 2” ze sternikiem Sergeyem Pavlenko przepłynął ten dystans w ok. 4 godziny, najwolniejszemu zaś s/y „Stoczniowiec 80” ze sternikiem Jackiem Gnyszka zajęło to ponad 8 godzin.
         Ostatecznie w grupie OPEN zwyciężył bezsprzecznie najszybszy jacht regat s/y „Błagodarnost’ 2” ze sternikiem Sergeyem Pavlenko, w grupie KWR s/y "Neoprofil" ze sternikiem Piotrem Adamowiczem, który zwyciężył również wnajbardziej prestiżowej z klasyfikacji - grupie ORC przed Tomaszem Konnakiem na s/y „Czarodziejka” i Eugeniuszem Ginterem na s/y „Vihuela”. O poziomie rywalizacji w tej grupie może świadczyć fakt,iż zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca uzyskali identyczną ilość punktów, a o kolejności zdecydowały wyniki ostatniego wyścigu.
         Należy odnotować, że regaty ELJACHT CUP 2015 zostały rozegrane na akwenie mających odbyć się za niespełna dwa tygodnie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski i spełniły tym samym planowaną rolę treningu załóg pomorskich przed rywalizacją w Mistrzostwach Polski.
Organizator wyraża swą wdzięczność sponsorom za wsparcie, patronowi medialnemu za promocję, uczestnikom zaś za udział, sportową walkę oraz wyrozumiałość w odniesieniu do niedoskonałości wynikających z przyczyn niezamierzonych.

 

 

Data zamieszczenia: 22.06.2015 15:23
Eljacht Cup 2015 - wyniki nieoficjalne
klasyfikacja ORC - PL


















wyscig1 wyscig 2 wyscig 3 wyscig 4





start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00  

lp Nazwisko Imię nazwa jachtu meta 1 CT 1 p1 meta 2 CT 2 p2 meta 3 CT 3 p3 meta 4 CT 4 p4 pkty M-ce
1 ADAMOWICZ PIOTR NEOPROFIL 11:08:32 2411 4 17:46:01 12169 5 11:20:40 2432 1 13:09:20 1921 1 6 1
2 Konnak Tomasz Czarodziejka 11:10:20 2370 3 18:23:51 13579 7 11:27:49 2670 2 13:14:35 2052 5 10 2
3 Ginter Eugeniusz Vihuela 11:06:38 3235 12 16:04:30 10854 1 11:07:20 2748 3 12:58:50 2078 6 10 3
4 CHABOWSKI JACEK POLLED 2 11:08:24 2468 6 17:45:46 13287 6 11:27:40 2984 9 13:09:31 2008 3 15 4
5 Bałabuch Krzysztof Albacora 11:10:42 2120 1 19:10:31 14606 8 11:40:45 2909 6 13:23:40 2140 9 15 5
6 Paul Krzysztof Duży Ptak 11:06:40 3224 11 16:28:46 11304 2 11:11:26 2797 4 13:01:12 2161 10 16 6
7 Muleris Mausha Wera 11:07:56 2333 2 18:59:11 15641 9 11:34:00 3043 11 13:14:02 2086 7 18 7
8 Maćkowiak Mariusz Aquarella 11:06:45 2789 10 16:29:22 11328 3 11:17:00 2922 7 13:04:45 2099 8 18 8
9 Błoński Marek Major 11:06:50 2531 8 17:17:32 11943 4 11:26:30 2978 8 13:12:27 2234 12 20 9
10 Drzymalski Ryszard KONSAL 11:26:45 2778 9 19:40:34 16044 10 11:41:00 3010 10 13:15:40 1941 2 21 10
11 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed 11:07:55 2474 7 DNF   17 11:23:45 2860 5 13:15:25 2272 13 25 11
12 WASHCHUK ALEKSANDR NEVO DNS   17 19:41:39 16585 13 11:43:12 3197 12 13:16:22 2040 4 29 12
13 Jankowski Jerzy Eljacht 11:08:40 2451 5 18:59:48 16891 14 11:37:35 3378 14 13:14:45 2198 11 30 13
14 Gorlach Aleksandr Mur Mur DNS   17 19:04:39 16520 12 11:44:07 3475 15 13:21:20 2332 14 41 14
15 Turkowski Marek Elessar RET   17 20:03:30 18146 15 11:41:30 3247 13 13:24:00 2393 15 43 15
16 Amelichev Sergey LILU DNS   17 18:43:05 16222 11 DNS   17 DNS   17 45 16

Kresło Robert Oiler-PL 11:06:55 3082
16:50:29 13595
11:14:45 3106
13:05:50 2372






1-Nm 2,6
2-Nm 20,5
3-Nm 4,8
4-Nm 2,4


klasyfikacja KWR

wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4






start 10:00:00   start 12:10:00   start 10:00:00   start 12:13:00  

Lp skiper nazwa jachtu numer na żaglu kwr meta CT1 p1 meta CT2 p2 meta CT3 p3 meta CT4 p4 pkty M-ce
1 P.Adamowicz NEOPROFIL POL 9668 1,3042 11:08:32 1:29:23 3 17:46:01 07:18:14 3 11:20:40 01:45:12 2 13:09:20 01:13:28 2 7 1
2 K.Paul Duży Ptak POL - 5215 1,5679 11:06:40 1:44:32 12 16:28:46 06:45:43 2 11:11:26 01:52:00 3 13:01:12 01:15:34 3 8 2
3 V.Soskhin Yulia RUS 240 1,3145 11:07:56 1:29:18 2 18:23:52 08:11:27 8 11:28:30 01:56:20 6 13:07:30 01:11:38 1 9 3
4 M.Maćkowiak Aquarella POL6557 1,5500 11:06:38 1:43:17 11 16:29:22 06:42:01 1 11:17:00 01:59:21 1 13:04:45 01:20:13 8 10 4
5 T.Konnak Czarodziejka POL 9658 1,2956 11:10:20 1:31:07 5 18:23:51 08:04:22 7 11:27:49 01:53:47 5 13:14:45 01:20:00 7 17 5
6 M.Muleris Wera 54 1,2626 11:40:08 2:06:26 15 18:59:11 08:36:38 9 11:34:00 01:58:41 7 13:14:02 01:17:04 4 20 6
7 K.Bałabuch Albacora POL 887 1,2497 11:10:42 1:28:21 1 19:10:31 08:45:31 10 11:40:45 02:05:54 9 13:23:40 01:28:19 13 20 7
8 Ł.Trzcinski  GoodSpeed POL14000 1,3509 11:07:55 1:31:45 6 DNF   24 11:23:45 01:53:08 4 13:15:25 01:24:19 11 21 8
9 M.Błoński Major POL 5194 1,4705 11:06:50 1:38:17 9 17:17:32 07:32:14 4 11:26:30 02:07:12 12 13:12:27 01:27:25 12 25 9
10 J.Chabowski POLLED 2 POL-12262 1,4397 11:08:24 1:38:29 10 17:45:46 08:03:24 6 11:27:40 02:06:13 10 13:09:21 01:21:08 9 25 10
11 M.Trzpis Lotis POL 2177 1,2465 11:11:59 1:29:44 4 19:25:40 09:03:04 13 11:40:25 02:05:10 8 13:25:05 01:29:51 16 25 11
12 R.Drzymalski KONSAL POL 4070 1,2585 11:26:45 1:49:10 13 19:40:34 09:27:02 17 11:41:00 02:07:07 11 13:15:40 01:18:52 5 29 12
13 J.Jankowski Eljacht POL213 1,3626 11:08:40 1:33:34 7 18:59:48 09:18:24 16 11:37:35 02:12:58 16 13:14:45 01:24:08 10 33 13
14 W.|Lupiejko Kenguru RUS 74 1,3667 11:08:45 1:33:58 8 17:43:46 07:36:10 5 DNS   24 DNS   24 37 14
15 A.Waschuk NEVO RUS 1558 1,2571 DNS   24 19:41:39 09:27:46 18 11:43:12 02:09:44 15 13:16:22 01:19:39 6 39 15
16 J.Kozarzewski Sea Bee 7186 Y 1,2669 11:38:00 2:04:09 14 19:22:44 09:08:14 15 11:45:10 02:13:14 17 13:26:15 01:32:48 17 46 16
17 A.Gorlach Mur Mur bn 1,3105 DNS   24 19:04:39 09:03:24 14 11:44:07 02:16:27 18 13:21:20 01:29:33 15 47 17
18 M.Turkowsji Elessar POL 12142 1,2595 RET   24 20:03:30 09:56:22 21 11:41:30 02:07:50 13 13:24:00 01:29:25 14 48 18
19 J.Gnyszka Stoczniowiec-80 PZ-280 1,1613 DNF   24 20:24:35 09:34:22 19 11:51:10 02:09:06 14 13:35:10 01:35:25 18 51 19
20 S.Amelichev LILU - 1,3527 DNS   24 18:43:05 08:51:43 11 DNS   24 DNS   24 59 20
21 S.Saranevich ODISSEY RUS 167 1,3750 DNS   24 18:39:09 08:55:05 12 DNS   24 DNS   24 60 21
22 V.Voronin Ocean bn 1,2989 11:51:50 2:25:16 16 19:43:14 09:48:42 20 DNS   24 DNS   24 60 22
23 A.Załucki URWIS GZ 0146 1,1883 DNF   24 DNS   24 11:58:00 02:20:13 19 14:00:00 02:07:09 19 62 23


klasyfikacja OPEN 

















wyścig 1 wyścig 2 wyścig 3 wyścig 4

Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu
meta p1 meta p2 meta p3 meta p4 pkty m-ce
1 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 OPEN 11:03:00 1 16:03:02 1 11:04:50 1 13:03:55 1 3 1
2 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA OPEN 11:07:25 2 16:29:37 2 11:13:47 2 13:04:35 2 6 2
3 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru OPEN 11:07:45 3 18:23:51 3 11:28:30 3 13:09:21 3 9 3
4 Stawski Łukasz Gringo brak OPEN 11:26:50 4 19:28:16 5 11:43:06 4 13:27:38 5 13 4
5 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 OPEN 11:38:00 5 19:54:02 6 11:51:50 5 13:23:35 4 14 5
6 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 OPEN 11:40:35 6 19:22:35 4 DNS 8 DNS 8 18 6
7 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 OPEN 11:53:00 7 RET 8 DNS 8 DNS 8 23 7
Data zamieszczenia: 22.06.2015 15:17
Puchar Dwóch Komandorów - komentarz

Regaty o Puchar Dwóch Komandorów mają swoją historię związaną ze współpracą Jachtklubu Kaliningradzkiego i Jachtklubu Stoczni Gdańskiej w ramach organizowanych od 2010 roku regat Eljacht Cup. Puchar Dwóch Komandorów został ufundowany, jak sama nazwa wskazuje przez komandorów współpracujących Jachtklubów – Romana Medvedeva i Jerzego Czarniawskiego. Nagroda ta przyznawana jest zwycięzcom jednego z wyścigów regat Eljacht Cup. Obecne regaty o Puchar Dwóch Komandorów rozegrane zostały na Zatoce Gdańskiej na trasie liczącej 20,5 Mm, która została skrócona już w trakcie trwania wyścigu. Należy zauważyć, że wyścigi na tej długości trasy są w  ostatnich latach rzadkością i organizowane są wyłącznie przez najbardziej ambitne Jachtkluby. Trudy długiej trasy zostały spotęgowane przez niezdecydowany i zmienny wiatr,  co zaowocowało wielogodzinną żeglugą. Start odbył się o g.1210 w nietypowych okolicznościach, bo z wiatrem. Stało się tak z powodu znacznej zmiany kierunku wiatru już w trakcie trwającej procedury startowej. Sędzia regat – Ryszard Rakowski nie zdecydował się na rutynowe w takich okolicznościach działanie i nie przerwał startu. Zapewne dzięki temu wyścig został przeprowadzony. Spośród 32 jachtów startujących (w tym 9 załóg rosyjskich), pierwszy na linii mety zameldował się Sergey Pavlenko na s/y Błagodarnost’ 2, a tuż po nim Eugeniusz Ginter s/y Vihuela. Stawka jachtów rozciągnięta została na wiele mil. Dość powiedzieć, że ostatni na mecie s/y Stoczniowiec 80 prowadzony przez Jacka Gnyszkę przekroczył metę o godz.20:24. Wyścig przyniósł emocje, których wyjaśnianie spowodowało, że oficjalne wyniki nieco się opóźniły i ostatecznie puchary zwycięzcom wręczono tuż po godz.21:00. Pełne rezultaty są dostępne we wcześniejszym komunikacie. Regaty o Puchar Dwóch Komandorów zakończyły zmagania pierwszego dnia w regatach Eljacht Cup, których ostatnie dwa wyścigi zostaną rozegrane w niedzielę 21 czerwca.

Data zamieszczenia: 21.06.2015 11:39
Puchar Dwóch Komandorów - wyniki

Klasyfikacja ORC








start 12:10:00
lp Nazwisko Imię nazwa jachtu meta CT  M-ce
1 Ginter Eugeniusz Vihuela 16:04:30 10854 1
2 Paul Krzysztof Duży Ptak 16:28:46 11304 2
3 Maćkowiak Mariusz Aquarella 16:29:22 11328 3
4 Błoński Marek Major 17:17:32 11943 4
5 ADAMOWICZ PIOTR NEOPROFIL 17:46:01 12169 5
6 Konnak Tomasz Czarodziejka 18:23:51 13579 6
7 CHABOWSKI JACEK POLLED 2 17:45:46 14354 7
8 Bałabuch Krzysztof Albakora 19:10:31 14606 8
9 GNYSZKA JACEK Stoczniowiec-80 20:24:35 15328 9
10 Muleris Mausha Wera 18:59:11 15641 10
11 Drzymalski Ryszard KONSAL 19:40:34 16044 11
12 Amelichev Sergey LILU 18:43:05 16222 12
13 Gorlach Aleksandr Mur Mur 19:04:39 16520 13
14 WASHCHUK ALEKSANDR NEVO 19:41:39 16585 14
15 Jankowski Jerzy Eljacht 18:59:48 16891 15
16 Turkowski Marek Elessar 20:03:30 18146 16
17 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed DNF   17
  Kresło Robert Oiler-PL 16:50:29 13595




2-Nm 20,5

klasyfikacja KWR




Lp skiper nazwa jachtu numer na żaglu kwr meta CT M-ce
1 M.Maćkowiak Aquarella POL6557 1,55 16:29:22 6:42:01 1
2 K.Paul Duży Ptak POL - 5215 1,5679 16:28:46 6:45:43 2
3 P.Adamowicz NEOPROFIL POL 9668 1,3042 17:46:01 7:18:14 3
4 Ł.Trzcinski  GoodSpeed POL14000 1,3509 17:35:19 7:19:28 4
5 M.Błoński Major POL 5194 1,4705 17:17:32 7:32:14 5
6 W.|Lupiejko Kenguru RUS 74 1,3667 17:43:46 7:36:10 6
7 J.Chabowski POLLED 2 POL-12262 1,4397 17:45:46 8:03:24 7
8 T.Konnak Czarodziejka POL 9658 1,2956 18:23:51 8:04:22 8
9 V.Soskhin Yulia RUS 240 1,3145 18:23:52 8:11:27 9
10 M.Muleris Wera 54 1,2626 18:59:11 8:36:38 10
11 K.Bałabuch Albakora POL 887 1,2497 19:10:31 8:45:31 11
12 S.Amelichev LILU - 1,3527 18:43:05 8:51:43 12
13 S.Saranevich ODISSEY RUS 167 1,375 18:39:09 8:55:05 13
14 M.Trzpis Lotis POL 2177 1,2465 19:25:40 9:03:04 14
15 A.Gorlach Mur Mur bn 1,3105 19:04:39 9:03:24 15
16 J.Kozarzewski Sea Bee 7186 Y 1,2669 19:22:44 9:08:14 16
17 J.Jankowski Eljacht POL213 1,3626 18:59:48 9:18:24 17
18 R.Drzymalski KONSAL POL 4070 1,2585 19:40:34 9:27:02 18
19 A.Waschuk NEVO RUS 1558 1,2571 19:41:39 9:27:46 19
20 J.Gnyszka Stoczniowiec-80 PZ-280 1,1613 20:24:35 9:34:22 20
21 V.Voronin Ocean bn 1,2989 19:43:14 9:48:42 21
22 M.Turkowsji Elessar POL 12142 1,2595 20:03:30 9:56:22 22
23 A.Załucki URWIS GZ 0146 1,1883 DNS   24

klasyfikacja OPEN




Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu
meta M-ce
1 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 OPEN 16:03:02 1
2 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA OPEN 16:29:37 2
3 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru OPEN 18:23:51 3
4 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 OPEN 19:22:35 4
5 Stawski Łukasz Gringo brak OPEN 19:28:16 5
6 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 OPEN 19:54:02 6
7 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 OPEN RET 7
Data zamieszczenia: 21.06.2015 10:47
Bursztynowy Żagiel - wyniki





start 17:00:00  
lp jacht kwr grupa skiper meta CT M/pkt
               
1 Eljacht 1,3636 1 J.Jankowski 18:19:48 1:48:49 1
2 POLLED 2 1,4397 1 J.Chabowski 18:18:48 1:53:27 2
3 Odissey 1,3750 1 A.Saranewicz 18:25:30 1:57:34 3
4 Lilu 1,3527 1 S.Amieliczew 18:28:43 2:00:00 4
               
5 Good Speed 1,3509 2 Ł.Trzciński 18:12:40 1:38:10 1
6 Wera 1,2626 2 M.Muleris 18:29:03 1:52:26 2
  Newo 1,2571 2 A.Waszczuk 18:32:52 1:56:45 3
Data zamieszczenia: 19.06.2015 20:23
Puchar Komandora Jachtklubu Kalingradzkiego - wyniki

Klasyfikacja


start






18-06 21:40:00

lp jacht kwr grupa skiper meta CT M/pkt
          data godz.    
1 Eljacht 1,3636 1 J.Jankowski 19-06 07:00:50 12:44:45 1
2 Lilu 1,3527 1 S.Amieliczew 19-06 07:54:20 13:51:01 2
3 Kenguru 1,3667 1 W.Łupiejko 19-06 09:42:20 16:27:13 3
4 Odissey 1,3750 1 A.Saranewicz 19-06 09:46:20 16:38:42 4
                 
1 Wera 1,2626 2 M.Muleris 19-06 10:59:55 16:49:58 1
2 Newo 1,2571 2 A.Waszczuk 19-06 11:54:50 17:54:37 2
3 Mur-Mur 1,3105 2 A.Gorłacz 19-06 11:58:57 18:45:39 3
Data zamieszczenia: 19.06.2015 20:21
Eljacht Cup 2015 - Instrukcja Żeglugi

INSTRUKCJA   ŻEGLUGI

 

    1.    PRZEPISY

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z zawiadomieniem o regatach,  przepisami zdefiniowanymi w  Przepisach Regatowych  Żeglarstwa  ISAF  edycji 2013-2016,  przepisami  pomiarowymi formuły ORC,  przepisami pomiarowymi formuły  KWR, Międzynarodowymi przepisami o zapobieganiu zderzeniom na morzu i niniejszą  Instrukcją Żeglugi. W przypadku sprzeczności dokumentów decyduje  Instrukcja Żeglugi.

 

    2.   ZGŁOSZENIA

W  regatach mogą startować jachty z grup podanych w Zawiadomieniu – zgłoszone i przyjęte do regat.

 

    3.   KOMUNIKATY  DLA  ZAWODNIKÓW

Komunikaty dla zawodników będą  umieszczane  na tablicy ogłoszeń  znajdującej się w Jachtklubie Stoczni  Gdańskiej.

 

    4.    ZMIANY W INSTRUKCJI  ŻEGLUGI

Wszystkie zmiany w Instrukcji Żeglugi będą ogłaszane najpóźniej 1.5 godziny przed startem do pierwszego wyścigu dnia.

 

    5.    SYGNAŁY PODAWANE  NA  BRZEGU

Sygnały wywieszane będą na maszcie motorówki  Komisji Sędziowskiej stojącej w porcie.

Po opuszczeniu flagi  „AP” (jeden sygnał dźwiękowy) w porcie , sygnał ostrzeżenia podany zostanie nie wcześniej niż  30 minut.

 

    6.    PROGRAM  REGAT

20 czerwiec – godz. 10:00:00 -  start do I wyścigu;

15 minut po zakończeniu I wyścigu -  start do II wyścigu                    

21 czerwiec  -  godz. 10:00:00  - start do III wyścigu

15 minut po zakończeniu   III wyścigu  -  start do IV wyścigu.

 

 

    7.   ZNAKI

W regatach zostaną zastosowane boje pneumatyczne walcowe  koloru białego,  oraz wykorzystane pławy nawigacyjne.

 

    8.    START

a. Podniesienie na statku KS flagi koloru pomarańczowego (z jednym sygnałem dźwiękowym) oznacza  przygotowanie do procedury startowej za około 5 min.

b. Start do wyścigów zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisem  26 PRŻ.

c. Linia startu pomiędzy nabieżnikiem na statku KS na prawym końcu i boją pneumatyczną na lewym końcu.

d. Zamknięcie linii startu  5 minut po sygnale startu. Jacht, który wystartuje później niż 5 min. po sygnale startu będzie sklasyfikowany bez rozpatrywania jako  DNS (nie wystartował). Sygnałem optycznym zamknięcia linii startu będzie opuszczenie flagi pomarańczowej. Zmienia to przepis  A4.

e. Flaga ostrzeżenia – dla wszystkich klas -     „E”  MKS

f. Podniesienie flagi czerwonej razem z flagą ostrzeżenia oznacza –  pławę rozprowadzającą ominąć  lewą burtą.           

g. Podniesienie flagi zielonej razem z flagą ostrzeżenia oznacza  – pławę rozprowadzającą ominąć prawą burtą.

 

    9.    META

Linia mety będzie przebiegała pomiędzy nabieżnikiem na statku KS, a boją pneumatyczną,  dla wyścigów  I  III, IV – (linia startu).

 

    10.    TRASY REGAT

Podane  będą osobnym komunikatem.

I wyścig – 2 razy na wiatr  i z wiatrem

II  wyścig  -  podana będzie komunikatem.

III  wyścig – 2 razy na wiatr  i z wiatrem

IV  wyścig – 2 razy na wiatr  i z wiatrem

 

    11.    LIMIT CZASU NA MECIE

Dla jachtów klasy OPEN  - 50% czasu pierwszego jachtu.

Dla jachtów  ORC i KWR  -  nie obowiązuje w wyścigach I, II, III.

Zamknięcie mety dla wszystkich klas w ostatnim dniu regat tj.21.06.2015r. o godzinie 15:00:00.

 

    12.    JACHTY WYCOFUJĄCE SIĘ Z WYŚCIGU

Są zobowiązane do skutecznego zawiadomienia KS w najkrótszym czasie o wycofaniu się z wyścigu -tel. kom. 513169826  lub na kanale 72 UKF.

 

    13.    SKRÓCENIE TRASY

Wyścig może być skrócony na dowolnym znaku kursowym, zgodnie z przepisem 32 PRŻ, pomiędzy znakiem, a statkiem KS niosącym flagę „S” i flagę niebieską. Linię mety wyznacza znak i nabieżnik statku.

 

    14.    OŚWIADCZENIE

Przekroczenie linii mety jest równoznaczne z oświadczeniem o prawidłowej żegludze.

 

    15.    PROTESTY I ZADOŚĆUCZYNIENIA

a. Formularze protestowe dostępne będą w biurze regat.

b. Protesty sygnalizowane zgodnie z PRŻ muszą być złożone na piśmie nie później niż 30 minut od czasu przybycia statku KS do przystani. Protest trzeba zgłosić na mecie.

c. Zestawienie protestów zostanie wywieszone  z chwilą zakończenia czasu protestowego w danym dniu.

d. Rozpatrywanie protestów będzie odbywać się w wyznaczonym osobnym pomieszczeniu.

 

    16.    SYSTEM KAR

Zgodnie z przepisami 44.1 i 44.2 PRŻ. Wykonanie kary musi być zgłoszone na mecie wyścigu.

 

    17.    PUNKTACJA

a. Będzie stosowany system małych punktów.

b. Regaty będą ważne po rozegraniu 1 wyścigu.

c. Do klasyfikacji końcowej regat, po odbyciu 4 wyścigów zostanie odrzucony wynik najgorszy.

d. Czas przebycia trasy wyścigu będzie przeliczany metodą Performance Line(PLT/PLD) dla jachtów grupy ORC, dla jachtów grupy KWR z zastosowanie współczynnika KWR.

e. Wyniki jachtów posiadających świadectwa ORC i KWR będą przeliczane w obu grupach.

f. Wyniki jachtów grupy OPEN zostaną ustalone zgodnie z kolejnością przekroczenia linii mety.

 

    18.    PROWADZĄCY, ZAŁOGA, REZERWA

a. Zastąpienie prowadzącego jacht rezerwowym nie jest dozwolone (za wyjątkiem przypadku losowego).

b. Zastąpienie członka załogi zawodnikiem rezerwowym, może nastąpić za zgodą KS.

 

    19.    PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKOWE

a. Zabrania się wyrzucania śmieci za burtę jachtu.

b. Kapitanowie jachtów uczestniczących w regatach są odpowiedzialni za wyposażenie jachtu i kwalifikacje załogi zgodnie z dokumentami jachtu.

c. Zawodnicy biorą udział w wyścigach na własne ryzyko. Patrz przepis 4, Decyzja o uczestniczeniu w wyścigu.

d. Jachty posiadające UKF proszone są w czasie regat o prowadzenie nasłuchu na kanale „72”.

e. Organizator nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia sprzętu lub zranienia osób lub za śmierć, wynikłe w związku z regatami, przed ich rozpoczęciem, podczas ich trwania lub po regatach.

f. Każdy jacht uczestniczący musi być ubezpieczony OC na okres regat.

 

            Sędzia regat

         Ryszard   RAKOWSKI

Data zamieszczenia: 18.06.2015 19:34
Lista jachtów zgłoszonych - aktualizacja 18 czerwca
Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu Port macierzysty Lc [m] Jacht posiada następujące świadectwo W regatach udział w grupie Do klasyfikacji PBP zgłaszam wyniki w grupie [KWR]  [PLD inshore] [PLT inshore]  [PLD offshore]  [PLT offshore] 
1 Bałabuch Krzysztof Albacora POL 887 Gdańsk 9,14 KWR, ORC KWR KWR 1,2497 103,0000 0,5630 66,7000 0,6330
2 Maćkowiak Mariusz Aquarella POL6557 Gdańsk 11,00 brak świadectwa ORC ORC 1,5500 162,7000 0,8010 70,7000 0,8210
3 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 Kaliningrad 14,10 ORC OPEN OPEN xxx 248,4000 1,1530 99,8000 1,0830
4 Konnak Tomasz Czarodziejka POL 9658 Gdynia 8,56 KWR, ORC ORC ORC 1,2956 185,7000 0,6760 128,7000 0,7230
5 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru Gdańsk 14,40 brak świadectwa OPEN OPEN xxx xxx xxx xxx xxx
6 Paul Krzysztof Duży Ptak POL - 5215 Gdańsk 9,46 KWR, ORC ORC ORC 1,5679 326,3000 1,0180 151,4000 0,9280
7 Turkowski Marek Elessar POL 12142 Gdańsk 9,75 KWR, ORC ??? ORC 1,285 167,7 0,695 99,8 0,745
8 Jankowski Jerzy Eljacht POL213 Gdańsk 11,92 KWR, ORC ORC ORC 1,3626 95,2000 0,6550 66,0000 0,7420
9 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA Gdańsk 15,20 KWR, ORC OPEN OPEN 1,7014 173,5000 0,9140 119,4000 0,9860
10 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed POL14000 Gdańsk 10,00 KWR KWR KWR 1,3509 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000
11 Stawski Łukasz Gringo brak Cowes 5,00 brak świadectwa OPEN OPEN xxx xxx xxx xxx xxx
12 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 Gdańsk 10,40 brak świadectwa OPEN OPEN xxx xxx xxx xxx xxx
13 Łupiejko Władimir Kenguru RUS 74 Kaliningrad 7,60 KWR ??? ??? 1,3667 xxx xxx xxx xxx
14 Drzymalski Ryszard KONSAL POL 4070 PUCK 9,30 KWR, ORC ORC ORC 1,2585 150,5000 0,6200 84,8000 0,6610
15 Amelichev Sergey LILU - Kaliningrad 11,50 KWR KWR KWR 1,3527 105,4000 0,6680 61,2000 0,7410
16 Trzpis Mieczysław Lotis POL 2177 Gdańsk 7,62 KWR KWR KWR 1,2465 xxx xxx xxx xxx
17 Błoński Marek Major POL 5194 Gdańsk 7,30 ORC ORC ORC 1,47,05 207,8000 0,7660 83,5000 0,7400
18 Gorlach Aleksandr Mur Mur bn Kaliningrad 10,90 KWR KWR KWR 1,3105 68,6000 0,6090 47,3000 0,7030
19 ADAMOWICZ PIOTR NEOPROFIL POL 9668 Gdańsk 6,34 KWR, ORC ORC ORC 1,3042 233,5000 0,7340 77,1000 0,6820
20 WASHCHUK ALEKSANDR NEVO RUS 1558 Kaliningrad 9,12 KWR, ORC KWR KWR 1,2571 140,2000 0,6250 91,2000 0,6810
21 Voronin Vitaly Ocean bn Wilmington 9,99 KWR KWR KWR 1,2989 93,9000 0,5870 47,7000 0,6410
22 Saranevich Saranevich ODISSEY RUS 167 Kaliningrad 10,64 KWR KWR KWR 1,3750 xxx xxx xxx xxx
23 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 Gdańsk 11,35 brak świadectwa OPEN OPEN xxx xxx xxx xxx xxx
24 CHABOWSKI JACEK POLLED 2 POL-12262 Gdańsk 9,93 KWR, ORC ORC ORC 1,4397 165,6000 0,7640 112,5000 0,8270
25 Kozarzewski Jan Sea Bee 7186 Y Gdańsk 9,30 brak świadectwa KWR KWR 1,2669 xxx xxx xxx xxx
26 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 Jarfalla 9,33 brak świadectwa OPEN OPEN xxx xxx xxx xxx xxx
27 GNYSZKA JACEK STOCZNIOWIEC-80 PZ-280 Gdańsk 7,68 KWR, ORC KWR KWR 1,1613 95,5000 0,5080 55,7000 0,5550
28 ZAŁUCKI ANDRZEJ URWIS GZ 0146 Gdańsk 6,66 KWR KWR KWR 1,1883 xxx xxx xxx xxx
29 Ginter Eugeniusz Vihuela POL2180 Ustka 9,98 ORC ORC ORC xxx 239,8000 0,9650 79,3000 0,8870
30 Muleris Mausha Wera 54 Kaliningrad 8,9 KWR KWR KWR 1,263 154,5 0,671 110,1 0,729
31 Soshkin Valeriy Yulia RUS 240 Gdańsk 10,60 KWR KWR KWR 1,3145 xxx xxx xxx xxx
Data zamieszczenia: 18.06.2015 19:32
Lista jachtów zgłoszonych w terminie 16 czerwca 2015 g.2400
ELJACHT CUP 2015 - lista jachtów zgłoszonych w terminie 16 czerwca 2015
Lp Nazwisko Imię nazwa jachtu numer na żaglu Port macierzysty Lc [m] Jacht posiada następujące świadectwo W regatach udział w grupie Do klasyfikacji PBP zgłaszam wyniki w grupie [KWR]  [PLD inshore] [PLT inshore]  [PLD offshore] 
1 Maćkowiak Mariusz Aquarella POL6557 Gdańsk 11,00 brak świadectwa ORC ORC 1,5500 162,7000 0,8010 70,7000
2 Pavlenko Sergey Blagodarnost 2 RUS 5545 Kaliningrad 14,10 ORC OPEN OPEN        
3 Konnak Tomasz Czarodziejka POL 9658 Gdynia 8,56 KWR, ORC ORC ORC        
4 Matuszak Jerzy Dancing Queen Bez numeru Gdańsk 14,40 brak świadectwa OPEN OPEN        
5 Paul Krzysztof Duży Ptak POL - 5215 Gdańsk 9,46 KWR, ORC ORC ORC   326,3000 1,0180 151,4000
6 Turkowski Marek Elessar POL 12142 Gdańsk 9,75 KWR, ORC   ORC 1,2847 167,7000 0,6950 99,8000
7 Jankowski Jerzy Eljacht POL213 Gdańsk 11,92 KWR, ORC ORC ORC 1,3626 95,2000 0,6550 66,0000
8 Kowalski Mariusz FUJIMO DL5412AA Gdańsk 15,20 KWR, ORC OPEN OPEN        
9 Trzcinski  Łukasz GoodSpeed POL14000 Gdańsk 10,00 KWR KWR KWR 1,3509 0,0000 0,0000 0,0000
10 Stawski Łukasz Gringo brak Cowes 5,00 brak świadectwa OPEN OPEN        
11 Lewandowski Mieczyslaw KANA POL 13331 Gdańsk 10,40 brak świadectwa OPEN OPEN        
12 Łupiejko Władimir Kenguru RUS 74 Kaliningrad                
13 Drzymalski Ryszard KONSAL POL 4070 PUCK 9,30 KWR, ORC ORC ORC        
14 Amelichev Sergey LILU - Kaliningrad 11,50 KWR KWR KWR 1,3527 105,4000 0,6680 61,2000
15 Trzpis Mieczysław Lotis POL 2177 Gdańsk 7,62 KWR KWR KWR        
16 Błoński Marek Major POL 5194 Gdańsk 7,30 ORC ORC ORC   207,8000 0,7660 83,5000
17 Gorlach Aleksandr Mur Mur bn Kaliningrad 10,90 KWR KWR KWR 1,3105 68,6000 0,6090 47,3000
18 ADAMOWICZ PIOTR NEOPROFIL POL 9668 Gdańsk 6,34 KWR, ORC ORC ORC 1,3042 233,5000 0,7340 77,1000
19 WASHCHUK ALEKSANDR NEVO RUS 1558 Kaliningrad 9,12 KWR, ORC KWR KWR 1,2571 140,2000 0,6250 91,2000
20 Voronin Vitaly Ocean bn Wilmington 9,99 KWR KWR KWR 1,2989      
21 Saranevich Saranevich ODISSEY RUS 167 Kaliningrad 10,64 KWR KWR KWR 1,3750      
22 Czarniawski Jerzy Papaj II POL 6575 Gdańsk 11,35 brak świadectwa OPEN OPEN        
23 CHABOWSKI JACEK POLLED 2 POL-12262 Gdańsk 9,93 KWR, ORC ORC ORC 1,4397 165,6000 0,7640 112,5000
24 Kozarzewski Jan Sea Bee 7186 Y Gdańsk 9,30 brak świadectwa KWR KWR 1,2669      
25 Krawczyński Tomasz Shag S 2172 Jarfalla 9,33 brak świadectwa OPEN          
26 GNYSZKA JACEK STOCZNIOWIEC-80 PZ-280 Gdańsk 7,68 KWR, ORC KWR KWR 1,1613      
27 ZAŁUCKI ANDRZEJ URWIS GZ 0146 Gdańsk 6,66 KWR KWR KWR        
28 Ginter Eugeniusz Vihuela POL2180 Ustka 9,98 ORC ORC          
29 Muleris Mausha Wera 54 Kaliningrad 8,90 KWR KWR KWR 1,2626 154,5000 0,6710 110,1000
Data zamieszczenia: 17.06.2015 13:56
Pamiętajmy o zgłoszeniu udziału w Eljacht Cup

Należy pamiętać, że zgłoszenia do

ELJACHT Cup

przyjmowane są do

g.2400 we wtorek 16 czerwca

. Nie należy tego terminu traktować jako szykany. Został on ustalony tak, aby dać Organizatorowi szansę na właściwe przygotowanie imprezy w skład której poza ELJACHT Cup wchodzą 2 regaty organizowane przez Jachtklub Kaliningradzki oraz wyścig o Puchar 2 Komandorów. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Jachtklubu Stoczni Gdańskiej: http://www.jachtklub.nsm.pl/ec15.php w tym zgłoszenie interaktywne pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1BlZvaUt-byMU_hB-WPv7_QYF6DOENuOcNmBWYGxzrv4/viewform?embedded=true#start=openform
Opłatę wpisową można wnieść przelewem na rachunek bankowy:

58 1160 2202 0000 0000 6600 8939
Sponsor tytularny f-ma ELJACHT i Organizator Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają do udziału trasach będących odpowiednikami tras regat Nord Cup i Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski oraz do walki o punkty w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Do zobaczenia na starcie,
ORGANIZATOR
Data zamieszczenia: 14.06.2015 20:09
Eljacht Cup 2015 - ważne informacje organizacyjne

1. Zgłoszenia do regat ELJACHT Cup 2015 będą przyjmowane wyłącznie do g.2400 w dniu 16 czerwca 2015. Po ww. terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Interaktywny formularz zgłoszenia do regat znajdziecie poniżej.

2. Opłata wpisowa do regat ELJACHT Cup 2015 musi zostać uiszczona w terminie przewidzianym dla złożenia zgłoszenia do regat.

3. W dniu 19 czerwca prowadzona będzie wyłącznie rejestracja wcześniej zgłoszonych uczestników regat ELJACHT Cup 2015.

4. Inne ważne przepisy zawiadomienia o regatach:

a. uczestnicy posiadający świadectwo pomiarowe zarówno ORC, jak też KWR (dotyczy większości uczestników[1]) w regatach ELJACHT Cup 2015 zostaną sklasyfikowani w grupach ORC Club i KWR, jednak do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego zostaną przyjęte wyniki wyłącznie jednej grupy ustalonej na podstawie zgłoszenia do regat ELJACHT Cup 2015 (pkt.4.3);

b. przebieg procedury startowej nie będzie komunikowany za pośrednictwem łączności radiowej (pkt.15.b)

5. Linia startu i mety wszystkich wyścigów regat ELJACHT Cup 2015 ustawiana będzie w polu o r=1 Nm, którego środek stanowić będzie pława GW.

6. Wyścig I, III i IV regat ELJACHT Cup 2015 przeprowadzone będą na trasie up&down lub trójkąta o kierunku lewoskrętnym; długość boku na wiatr >1,5 Nm.

7. Wyścig II regat ELJACHT Cup 2015 przeprowadzony będzie na trasie rozpoczynającej się bokiem na wiatr o długości >1 Nm, a następnie wyznaczonej stałymi znakami nawigacyjnymi, których kolejność i kierunek omijania zostanie ustalony w zależności od aktualnego kierunku wiatru. Wyścig ten jest  jednocześnie wyścigiem o Puchar Dwóch Komandorów i będzie klasyfikowany odrębnie

8. Organizator regat ELJACHT Cup 2015 jest koordynatorem programu bloku regatowego i za jego pośrednictwem można uzyskać wszelkie niezbędne informacje w sprawie udziału w regatach organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki:

- Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu,

- Bursztynowy Żagiel,

- Puchar Dwóch Komandorów,

w tym również pozyskanie zaproszenia niezbędnego do uzyskania wizy wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej.

9. Regaty Bursztynowy Żagiel są jednowyścigowe, mają charakter towarzyski i stanowią formę zapoznania z akwenem regat ELJACHT Cup 2015.

10. Wyścigi regat ELJACHT Cup 2015 rozegrane zostaną na akwenach i trasach przewidzianych dla  Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2015 rozgrywanych w terminie 03-05 lipca 2015.

 

Gdańsk, 10 czerwca 2015

ORGANIZATOR

 



[1] wyłącznie w roku 2015 istnieje możliwość nieodpłatnego uzyskania świadectwa pomiarowego ORC Club; świadectwa w tym trybie zostały wystawione wszystkim jachtom, które posiadały ważne świadectwo pomiarowe KWR w 2014 roku; więcej informacji na: http://www.ims.strefa.pl/ i http://kwr-swiadectwa.pl/

Data zamieszczenia: 11.06.2015 10:02
Eljacht Cup 2015 - harmonogram bloku regatowego w terminie 18-21 czerwca 2015

Gdańsk, 16 czerwca - wtorek

g.2400 - zakończenie przyjmowania zgłoszeń do regat ELJACHT Cup 2015

Bałtijsk, 18 czerwca - czwartek

g.2100 - start regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

Górki Zachodnie, 19 czerwca - piątek

0300    - meta regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

1400    - przejmowanie zgłoszeń do regat Bursztynowy Żagiel

            - rejestracja uczestników wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów

- rejestracja uczestników regat ELJACHT Cup 2015

1700    - start regat Bursztynowy Żagiel

2000    - zakończenie rejestracji uczestników ELJACHT Cup 2015

2030    - odprawa załóg uczestniczących w ELJACHT Cup 2015, spotkanie żeglarskie

2200    - ogłoszenie listy startowej regat ELJACHT Cup 2015

Górki Zachodnie, 20 czerwca - sobota

0955    - sygnał ostrzeżenia do startu I wyścigu regat ELJACHT Cup 2015

15' po zamknięciu linii mety I wyścigu Eljacht Cup - start do II wyścigu regat Eljacht Cup i wyścigu o Puchar Dwóch Komandorów

≈ 1900 - spotkanie żeglarskie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w regatach:

-    Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu         

- Bursztynowy Żagiel

- Puchar Dwóch Komandorów

Górki Zachodnie, 21 czerwca - niedziela

0955    - sygnał ostrzeżenia do startu III wyścigu regat ELJACHT Cup 2015

≈ 1600 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród w regatach ELJACHT Cup 2015

Data zamieszczenia: 11.06.2015 10:00
Regaty ELJACHT Cup 2015 - regatowy weekend w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej

ELJACHT Cup to regaty nieodmiennie kojarzące się z trasą Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk. W obecnym sezonie tradycja ta zostanie przerwana, a na dotychczasowej trasie odbędą się wyłącznie regaty o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu. Wystartują one z Bałtijska w czwartek, 18 czerwca w godzinach wieczornych. Dla podtrzymania wieloletniej, dobrej współpracy żeglarzy Jachtklubu Stoczni Gdańskiej z kolegami Jachtklubu Kaliningradzkiego, nie powinno na starcie w Bałtijsku zabraknąć polskich jachtów. Przybycie jachtów na metę w Górkach Zachodnich przewidywane jest nad ranem w piątek, 19 czerwca. Ten dzień zapowiada się niezwykle intensywnie. Po przyjęciu linii mety regat o Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu, już wczesnym popołudniem rozpocznie pracę Biuro regat Eljacht Cup, które prowadząc rejestrację wcześniej zgłoszonych jachtów do Eljacht Cup, równocześnie przyjmować będzie zgłoszenia do krótkich, jednowyścigowych regat o Bursztynowy Żagiel organizowanych przez Jachtklub Kaliningradzki na akwenie Górek Zachodnich.

ELJACHT Cup 2015  to pełnowymiarowe zmagania żeglarskie jachtów morskich. Organizator przewiduje rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia dwudniowych regat. Wyścig II rozgrywany w sobotę 20 czerwca odbędzie się na dystansie kilkunastu mil i będzie jednocześnie rywalizacją o Puchar Dwóch Komandorów. W sobotni wieczór, po zakończeniu wyścigów, nastąpi podsumowanie odbytych zmagań, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w już aktualnie sklasyfikowanych regatach:

- Puchar Komandora Kaliningradzkiego Jachtklubu

- Bursztynowy Żagiel

- Puchar Dwóch Komandorów.

W niedzielę 21 czerwca nastąpi start do III wyścigu regat ELJACHT Cup. Wyścig IV wystartuje 15 min. po zamknięciu mety wyścigu III. Ceremonia ogłoszenia wyników regat ELJACHT Cup oraz wręczenie nagród zwycięzcom planowana jest o g.1600 w niedzielę .

Data zamieszczenia: 11.06.2015 9:53
Trasa regat

Trasa regat Eljacht Cup 2015

Data zamieszczenia: 08.06.2015 20:37
Formularz zgłoszeniowy - online

Wstępny formularz zgłoszeniowy do regat

Data zamieszczenia: 07.06.2015 21:58
Zawiadomienie o regatach

Zawiadomienie o regatach - kliknij

Data zamieszczenia: 07.06.2015 21:51



-

Jachtklub Stoczni Gdańskiej
80-643 Gdańsk - Górki Zachodnie
ul. Przełom 9
tel. +48 58 3073115; 3050123
fax +48 58 3050658
nr rejestracji KRS 0000102521
e-mail: jsg@nsm.pl

-

-

-
aktualizacja: 25.07.2016 19:07




procedury wizowe

cenniki 2013

foto



-
Jachtklub Stoczni Gdańskiej 80-643 Gdańsk - Górki Zach. ul. Przełom 9 tel. +48 58 3073115; fax. 3050658  (c) 2003 by Borg 
-